Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKS, pârghie rotundă din termoplastic 6 mm, 1NÎ+1 ND, cu declanşare, Pg13
290,00 Lei
239,67 Lei
în stoc
SKU
XCKS159
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKS, thermoplastic round rod lever 6 mm, 1NC+1 NO, snap, Pg13
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Cod scurt dispozitiv | XCKS |
| Design senzor | Form D conform CENELEC EN 50041 |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcarea capului de operare | Rotativă |
| Tip operator | Revenire cu arc, pârghie tijă rotundă termoplastică tijă rotundă 6 mm, L = 200 mm |
| Tip abordare | Abordare laterală, direcție programabilă 1 sau 2 |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru Pg 13.5 mufa cablu, diametru exterior cablu: 9-12 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune brusc |
Complementar
| Activ comutator | De orice parte mobilă |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă de strângere, capacitate de prindere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Forma izolării contactelor | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 anexă A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexă A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 40 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Categorie supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.184 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 18 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.551 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 20.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.172 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKS159 |
| Unitate de măsura | Pce |





