Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKS, palpator cu rolă din elastomer Ø 50 mm, 1NÎ+1 NO, snap, Pg13
363,00 Lei
300,00 Lei
în stoc
SKU
XCKS139
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKS, elastomer roller lever Ø 50 mm, 1NC+1 NO, snap, Pg13
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Numele seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKS |
| Design senzor | - |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod de fixare | Pe corp |
| Mișcare cap de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu cilindru de elastomer cu revenire prin arc, diametru cilindru 50 mm |
| Tip de abordare | Abordare laterală, direcție programabilă 1 sau 2 |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru presetupă Pg 13.5, diametru exterior cablu: 9-12 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune snap |
Complementar
| Acționare comutator | Prin cană 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate prindere: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr.1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 40 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Categoria de supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8.9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.201 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.978 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKS139 |
| Unitate de măsura | Pce |





