Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, comutator de poziție din plastic 2 NÎ și 1 ND
216,00 Lei
178,51 Lei
în stoc
SKU
XCKP3918P20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, interrupteur de position plastique 2 nc et 1 NO
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitator de cursă XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Format compact A conform CENELEC EN 50047 |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap cu plunjer |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin corp |
| Mișcare cap de acționare | Liniară |
| Tip operator | Pârghie cu role cu plunjer și retur cu resort termoplastic |
| Tip abordare | Abordare laterală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 2 NO |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, simultană |
Complementar
| Acționare comutator | Cu cama de 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord M20 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de operare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasă II conform IEC 61140, clasă II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,115 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Înălțime pachet 2 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 12 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 120 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP3918P20 |
| Unitate de măsura | Pce |





