Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, palpator metalic la capăt, 1NÎ+2 NO, cu acționare bruscă, M16
259,00 Lei
214,05 Lei
în stoc
SKU
XCKP3128P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, metal end plunger, 1NC+2 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact form C conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap piston |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de operare | Liniară |
| Tip operator | Piston metalic cu revenire prin arc |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 2 NO |
| Operare contact | Acțiune rapidă |
Complementar
| Actuation comutator | La capăt |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de strângere: 1 x 0.34...2 x 0.75 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru pretuș M16 x 1.5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0.1 mm asupra punctelor de declanșare cu 1 milion cicluri de operare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO n°1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conforming to IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Class II conforming to IEC 61140, class II conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.091 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 66 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.42 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1056 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 107.72 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP3128P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





