Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, palpator metalic final, 1NÎ+2 NO, cu declic, M16
189,00 Lei
156,20 Lei
în stoc
SKU
XCKP3110P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, metal end plunger, 1NC+2 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact form C conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap cu piston |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap de operare | Liniară |
| Tip operator | Piston metalic cu revenire prin resort |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 2 ND |
| Funcționare contacte | Acțiune instantanee |
Complementar
| Declanșare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conectare electrică | Borne cu șurub, capacitate de strângere: 1 x 0,34...2 x 0,75 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetare | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Designare cod contacte | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conforming to IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Class II conforming to IEC 61140, class II conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.13 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 4.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 7.8 CENTIMETER |
| Înălțime pachet 2 | 3.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 4.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 12.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 125 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP3110P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





