Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, palan cu rolă din termoplastic, 2 NO, decuplare lentă, M16
163,00 Lei
134,71 Lei
în stoc
SKU
XCKP2818P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, thermoplastic roller lever, 2 NO, slow, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact form A conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin corp |
| Mișcarea capului de operare | Rotativă |
| Tip operator | Pâghie cu role cu retragere prin arc, termoplastic |
| Tip de abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 2 NO |
| Operare contact | Decuplare lentă, simultană |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Declanșare comutator | La 30° camă |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clemă cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie repetare | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conforming to IEC 62262 |
| Clasă de protecție contra șocului electric | Class II conforming to IEC 61140, class II conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.119 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.843 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2818P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





