Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, pârghie cu rolă din termoplastic, 2 NdeschisI, decuplare lentă, Pg11
165,00 Lei
136,36 Lei
în stoc
SKU
XCKP2818G11
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, thermoplastic roller lever, 2 NO, slow, Pg11
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact form A conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin corp |
| Mișcare cap de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pâghie cu rolă, retur cu arc, termoplastică |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 2 NO |
| Operare contact | Decuplare lentă, simultană |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Prin camă 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-clemă, capacitate fixare: 1 x 0.5...2 x 2.5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clem cablu Pg 11 |
| Formă izolaţie contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie repetare | 0.1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de operare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO nr.1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conforming to IEC 62262 |
| Clasă de protecție la șocuri electrice | Class II conforming to IEC 61140, class II conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3.4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.119 KILOGRAM |
| Lățime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Înălțime ambalaj 2 | 3.3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 4.6 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 12.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 121 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2818G11 |
| Unitate de măsura | Pce |





