Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, palpator cu role pe pârghie direcție Ho, 1NÎ+1 ND, decuplare lentă, M16
159,00 Lei
131,40 Lei
în stoc
SKU
XCKP2621P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, roller lever plunger Ho direction, 1NC+1 NO, slow, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Format compact E conform CENELEC EN 50047 |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap piston |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe corp |
| Mișcare cap operațional | Liniară |
| Tip operator | Piston cu levier cu role cu revenire pe arc termoplast |
| Tip apropiere | Apropiere laterală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operație contact | Decuplare lentă, stabilire înainte de întrerupere |
Complementar
| Acționare comutator | Cu cama 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate strângere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru cuplă M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de operare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență pe borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,9 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,085 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 3,9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 100 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 8,955 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2621P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





