Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, pârghie cu role din plastic termorezistent lungime variabilă, 1NÎ+1 ND, decuplare lentă, M16
199,00 Lei
164,46 Lei
în stoc
SKU
XCKP2545P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, thermoplastic plastic roller lever var.length, 1NC+1 NO, slow, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Standard format |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap operațional | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu arcă de revenire, termoplastic, lungime variabilă |
| Tip apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Declanșare comutator | Prin cama 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru piuliță cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Forma izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Acuratețe repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Designație cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalare 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalare 1 | 1 |
| Înălțime ambalare 1 | 3,4 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 1 | 0,126 KILOGRAM |
| Lățime ambalare 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 1 | 13,2 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalare 2 | S01 |
| Număr unități în ambalare 2 | 22 |
| Înălțime ambalare 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 2 | 3,085 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalare 3 | S02 |
| Număr unități în ambalare 3 | 1 |
| Înălțime ambalare 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 3 | 0,455 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2545P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





