Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, plastic NÎ decuplare lentă act
299,00 Lei
247,11 Lei
în stoc
SKU
XCKP2529P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, plastic NO nc slow break act
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe corp |
| Mișcarea capului de acționare | Liniară |
| Tip operator | Pârghie cu role cu arc de revenire și plunjer termoplastic |
| Tip apropiere | Apropiere laterală sau verticală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operație contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Acționare comutator | Cu came la 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru cuplă cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, Q300 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr.1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 în conformitate cu IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II în conformitate cu IEC 61140, clasa II în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,08 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 3,8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9,8 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,455 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3,3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9,8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 3,8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,08 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2529P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





