Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, pârghie cu role din plastic termoplastic H sau V, 1NÎ+1 ND, decuplare lentă, M16
244,00 Lei
201,65 Lei
în stoc
SKU
XCKP2528P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, thermoplastic plastic roller lev plunger H or V, 1NC+1 NO, slow, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Cod scurt dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap piston |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin carcasă |
| Mișcare cap de comandă | Liniară |
| Tip operator | Piston cu rolă și pârghie cu revenire prin arc, termoplastic |
| Tip abordare | Abordare laterală sau verticală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Acționare comutator | Prin cam 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clemă cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Acuratețe repetare | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 Anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 Anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.089 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 10.6 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 66 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.329 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 66 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 13.134 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2528P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





