Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, palpator cu rolă din termoplastic, 1NÎ+1 ND, decuplare lentă, M16
158,00 Lei
130,58 Lei
în stoc
SKU
XCKP2518P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, slow, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact form A conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap de operare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin resort termoplastică |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Prin came 30° |
| Conexiune electrică | Terminale cu clemă cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare fileată pentru clemă de cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Exactitate repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între terminale | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere terminale ISO n°1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conforming to IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Class II conforming to IEC 61140, class II conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.116 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 4.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 60 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7.595 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3.4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.119 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2518P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





