Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, pârghie cu rolă din material termoplastic, 1NÎ+1 NO, decuplare lentă, Pg11
165,00 Lei
136,36 Lei
în stoc
SKU
XCKP2518G11
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, slow, Pg11
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Standard format |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Cod scurt dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact form A conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu role cu retur cu arc, termoplastică |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contacte | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Prin camă 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub și clemă, capacitate de prindere: 1 x 0.5...2 x 2.5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru glandă Pg 11 |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0.1 mm asupra punctelor de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contacte | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență la borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conforming to IEC 62262 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Class II conforming to IEC 61140, class II conforming to NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3.4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.115 KILOGRAM |
| Lățime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 55 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 6.728 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 3.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.115 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2518G11 |
| Unitate de măsura | Pce |





