Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, M18 role din oțel, 1NÎ+1 NO, cu declanșare, M16
307,00 Lei
253,72 Lei
în stoc
SKU
XCKP21H2P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, M18 steel roller plunger, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Numele seriei | Standard format |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Codul scurt al dispozitivului | XCKP |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | M18 plunger head |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin cap |
| Mișcarea capului de comandă | Liniară |
| Tip operator | Spring return roller plunger metal |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune instantanee |
Complementar
| Acționare comutator | Cu camă 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate strângere: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord cablu M16 x 1.5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Forma izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0.1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conform IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.131 KILOGRAM |
| Lățime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 3.5 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Numărul de unități în ambalaj 2 | 60 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 8.315 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Numărul de unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 3.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.131 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP21H2P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





