Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, palpator cu tijă pătrată metalică 3 mm, 1NÎ+1 ND, decuplare rapidă, M16
148,00 Lei
122,31 Lei
în stoc
SKU
XCKP2154P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, metal square rod lever 3 mm, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Numele seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Pe corp |
| Mișcarea capului de operare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu tije pătrate cu revenire prin arc, tijă pătrată 3 mm, L = 125 mm |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contacte | Acțiune prin snapback |
Complementar
| Acționare comutator | Prin orice parte mobilă |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de prindere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Forma de izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de operare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5,3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,15 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 5,3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14,5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,3 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2154P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





