Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, pârghie cu role din plastic Ø 50 lungime variabilă, 1NÎ+1ND, decuplare rapidă, M16
287,00 Lei
237,19 Lei
în stoc
SKU
XCKP2149P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, plastic roller lever Ø 50 var.length, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin arc, termoplastică, lungime variabilă, diametru rolă 50 mm |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NC + 1 NO |
| Funcionare contacte | Acțiune prin salt |
Complementar
| Acționare întrerupător | Prin camă 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru prezon M16 x 1.5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă de izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie de repetare | 0.1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contacte | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NC |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 în conformitate cu IEC 62262 |
| Clasă de protecție la șoc electric | Clasa II în conformitate cu IEC 61140, clasa II în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 19.3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.152 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 5.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.583 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Numărul de unități în pachet 3 | 30 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 5.084 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2149P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





