Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, pârghie cu role din plastic termoplastic plunjă. Orizontal, 1NÎ+1 ND, snap, 1/2NPT
204,00 Lei
168,60 Lei
în stoc
SKU
XCKP2121N12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, thermoplastic plastic roller lever plung. Hor, 1NC+1 NO, snap, 1/2NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact form E conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap piston |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap de operare | Liniară |
| Tip operator | Piston cu pară reversibilă din termoplastic cu arc de revenire |
| Tip abordare | Abordare laterală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Acțiune rapidă |
Complementar
| Acționare comutator | De către cam 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru presostate 1/2" NPT |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Exactitate repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de operare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conforming to IEC 62262 |
| Clasă protecție împotriva șocului electric | Class II conforming to IEC 61140, class II conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 12,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,109 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 3,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4,7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachetul 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 12,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 3,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 4,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,109 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2121N12 |
| Unitate de măsura | Pce |





