Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, contact cu fir de pisică, 1NÎ+1 ND, acționare prin clichet, 1/2NPT
210,00 Lei
173,55 Lei
în stoc
SKU
XCKP2106N12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, cat's whisker, 1NC+1 NO, snap, 1/2NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap multi-direcțional |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de comandă | Multi-direcțională |
| Tip operator | Arc de revenire favorit |
| Tip de abordare | Abordare multi-direcțională |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Acțiune rapid |
Complementar
| Acționare comutator | De orice parte mobilă |
|---|---|
| Conectare electrică | Borne cu șurub-clemă, capacitate de prindere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clemă cablu 1/2" NPT |
| Forma de izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie de repetare | 0,1 mm în punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de operare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 apendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 apendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr.1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă de protecție la șocuri electrice | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 20.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.089 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 3.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 3.4 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr de unități în pachetul 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 20.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 3.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 3.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.089 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2106N12 |
| Unitate de măsura | Pce |





