Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKN, clichet metalic la capăt, 2NÎ, acționare prin salt, M20
105,00 Lei
86,78 Lei
în stoc
SKU
XCKN2910P20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKN, metal end plunger, 2NC, snap, M20
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitator de cursă XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKN |
| Design senzor | Formă compactă B |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap piston |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod fixare | Pe corp |
| Mișcarea capului de acționare | Liniară |
| Tip operator | Piston cu arc de revenire metalic |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru presetup M20 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ |
| Operare contact | Acțiune cu declic |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu cleme, capacitate fixare: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conformă IEC 60947-5-1 anex A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conformă IEC 60947-5-1 anex A |
| Precizie repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de funcționare |
| Descriere borne ISO nr.1 | (11-12)NÎ (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 45 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 3 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 7,5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,06 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Numărul de unități în ambalaj 2 | 80 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4,8 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Numărul de unități în ambalaj 3 | 20 |
| Înălțime ambalaj 3 | 11,5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 15,5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 31 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 2,022 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 20 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKN2910P20 |
| Unitate de măsura | Pce |





