Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKN, pârghie cu rolă din plastic termorezistent, 2 NO, decuplare lentă, M20
167,00 Lei
138,02 Lei
în stoc
SKU
XCKN2818P20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKN, thermoplastic roller lever, 2 NO, slow, M20
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitatoare de cursă XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKN |
| Design senzor | Formă compactă A conformă CENELEC EN 50047 |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod de fixare | Prin corp |
| Mișcare cap de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire pe arc termoplastică |
| Tip de abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru cuplă de cablu Pg 11 |
| Tip și compoziție contacte | 2 NO |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, simultană |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Prin cam 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate de strângere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Precizie repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NC |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 45 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 16 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 31 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,087 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr unități în pachet 2 | 60 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,8 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 480 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 88,8 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 20 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKN2818P20 |
| Unitate de măsura | Pce |





