Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKN, palpator cu rolă din material termoplastic, 1NÎ+1 ND, decuplare lentă, M20
117,00 Lei
96,69 Lei
în stoc
SKU
XCKN2518P20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKN, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, slow, M20
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitator de cursă XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKN |
| Design senzor | Formă compactă A |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcare cap de operare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin arc termoplastic |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Intrare cablă | 1 intrare filetată pentru clemă cablă M20 x 1.5, diametru exterior cablă: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contacte | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Prin cama 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă cu șurub, capacitate de strângere: 1 x 0.5...2 x 2.5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, R300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.1 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 45 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 16 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 31 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.087 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S03 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 60 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 6.106 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 20 |
| Înălțime ambalaj 3 | 11 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 16 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 31 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 1.744 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 20 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKN2518P20 |
| Unitate de măsura | Pce |





