Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKN, pârghie cu rolă din material termoplastic, 1NÎ+1 NO, decuplare bruscă, M20
100,00 Lei
82,64 Lei
în stoc
SKU
XCKN0118P20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKN, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, snap, M20
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Standard format |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKN |
| Design senzor | Compact form A |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod fixare | De carcasă |
| Mișcare cap de actionare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu arc de revenire, termoplastic |
| Tip apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru M20 x 1.5 presa-cablu, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Acțiune cu declic |
Complementar
| Șine | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Prin cama 30° |
| Conexiune electrică | Borne deschise cu șurub-clemă, capacitate prindere: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 appendix A, R300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.1 A conform IEC 60947-5-1 appendix A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 45 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Class II conform IEC 61140, class II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 16 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 31 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.087 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr unități în pachet 2 | 60 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.966 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 20 |
| Înălțime pachet 3 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 16 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 31 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 1.751 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 20 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKN0118P20 |
| Unitate de măsura | Pce |





