Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKMR, cap inversat rămâne pe loc tije încrucișate, 2x(2 NÎ), decuplare lentă, M20
1.441,00 Lei
1.190,91 Lei
în stoc
SKU
XCKMR54D2H29
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKMR, reverse head stay put crossed rods, 2x(2 NC), slow, M20
Principal
| Gamă de produse | OsiSense XC |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format special |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Aplicație specifică produs | Pentru aplicații de ridicare și manipulare mecanică |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKMR |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ inversat |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcare cap operațional | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu tije încrucișate fixe, tijă pătrată metalică 6 mm, L = 200 mm |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Intrare cablu | 3 intrări filetate pentru clemă M20 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 2 x (2 NÎ) |
| Operare contact | Decuplare lentă, decalată |
Complementar
| Acționare comutator | De către orice parte mobilă |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-clește, capacitate prindere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Bloc contact per direcție [circuit de control] | 1 per direcție |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anex A, Q150, DC-13 (Ue = 125 V), Ie = 0,55 A conform IEC 60947-5-1 anex A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (11-12)NÎ (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK07 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție contact electric | Clasa I conform IEC 60536 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CE CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.743 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.455 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.756 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKMR54D2H29 |
| Unitate de măsura | Pce |





