Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKMR, tijă pătrată 6 mm încrucișată, 2 x (2 NÎ), ATEX/IECEx
3.830,00 Lei
3.165,29 Lei
în stoc
SKU
XCKMR54D1H29EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKMR, square rod 6 mm crossed, 2 x (2 NC), ATEX/IECEx
```html
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Aplicație specifică produs | Pentru aplicații de ridicare și manipulare mecanică |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKMR |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de operare | Rotativ |
| Tip operator | Pârghie cu tije încrucișate fixe, bară pătrată metalică 6 mm, L = 200 mm |
| Acționare comutator | De orice parte mobilă |
| Tip de abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-clemă, capacitate de fixare: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Tip și compoziție contacte | 2 x (2 NÎ) |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, decalată |
| Bloc contact per direcție [circuit de comandă] | 1 per direcție |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
Complementar
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q150, DC-13 (Ue = 125 V), Ie = 0.55 A conform IEC 60947-5-1, Q150, DC-13 (Ue = 125 V), Ie = 0.55 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
|---|---|
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T85°C Db IP66/67 |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa I conform IEC 60536, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Zonă de praf | Zona 21 - 22 |
| Certificări produs | IEC-Ex INE 17.0020X INERIS 04ATEX0014X |
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 23 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.762 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr unități în pachetul 2 | 10 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.9 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
```Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKMR54D1H29EX |
| Unitate de măsura | Pce |





