Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKMR, pârghie cu tije încrucișate fixă 6 mm, 2x(NÎ+ND), decuplare lentă, M20
1.379,00 Lei
1.139,67 Lei
în stoc
SKU
XCKMR44D1H29
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKMR, stay put crossed rods lever 6 mm, 2x(NC+NO), slow, M20
Principal
| Gamă de produse | OsiSense XC |
|---|---|
| Nume serie | Format special |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Aplicație specifică produs | Pentru aplicații de ridicare și manipulare mecanică |
| Nume scurt dispozitiv | XCKMR |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | De către carcasă |
| Mișcarea capului de comandă | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu tije încrucișate fixe metalice, tijă pătrată 6 mm, L = 200 mm |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Material carcasă | Zamac |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-clemă, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Tip și compoziție contacte | 2 x (1 NÎ + 1 NO) |
| Intrare cablă | 3 intrări filetate pentru racord M20 x 1,5, diametru exterior cablă: 7-13 mm |
| Operație contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Acționare comutator | De orice parte mobilă |
| Deschidere pozitivă | Fără |
Complementar
| Bloc contact per direcție [circuit de comandă] | 2 per direcție |
|---|---|
| Formă izolare contacte | Zb |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q150, DC-13 (Ue = 125 V), Ie = 0,55 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Clasă de protecție contra șocului electric | Class I conform IEC 60536 |
| Grad de protecție IK | IK07 conform IEC 62262 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CE CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,745 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 6 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,758 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,745 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKMR44D1H29 |
| Unitate de măsura | Pce |





