Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKMR, cap inversat rămâne la loc tije încrucișate, 2x(2 NÎ), lent, M20
1.390,00 Lei
1.148,76 Lei
în stoc
SKU
XCKMR24SR1H29
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKMR, reverse head stay put crossed rods, 2x(2 NC), slow, M20
Principal
| Gamă de produse | OsiSense XC |
|---|---|
| Nume serie | Format special |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Aplicație specifică produs | Pentru aplicații de ridicare și manipulare mecanică |
| Nume scurt dispozitiv | XCKMR |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin corp |
| Mișcare cap operare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu tije încrucișate fixe, tijă pătratică din metal 6 mm, L = 200 mm |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Material corp | Zamac |
| Tip și compoziție contacte | 2 x (1 NÎ + 1 NO) |
| Operare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Intrare cablu | 3 intrări filetate pentru clemă cablu M20 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
Complementar
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
|---|---|
| Bloc contact per direcție [circuit control] | 2 per direcție |
| Acționare comutator | De către orice parte în mișcare |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Designație cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A, Q150, DC-13 (Ue = 125 V), Ie = 0,55 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IK | IK07 în conformitate cu IEC 62262 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529 |
| Clasă protecție șoc electric | Class I în conformitate cu IEC 60536 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CE CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8.9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 19.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.748 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 6 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.943 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 10 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 76.128 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKMR24SR1H29 |
| Unitate de măsura | Pce |





