Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKM, piston metalic final, 1NÎ+1 ND, decuplare lentă, M20
858,00 Lei
709,09 Lei
în stoc
SKU
XCKM510H29
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKM, metal end plunger, 1NC+1 NO, slow break, M20
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitatoare de cursă XC Standard |
|---|---|
| Numele seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKM |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap cu plunjer |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Mod de fixare | Pe carcasă |
| Mișcarea capului de comandă | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic cu arc de revenire |
| Tip de apropiere | Apropiere verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 3 intrări filetate pentru racord M20 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de strângere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Forma izolării contactelor | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A |
| Precizie de repetare | 0,05 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 3.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.263 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 32 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Înălțime pachet 3 | 6.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 8.862 KILOGRAM |
| Lățime pachet 3 | 14.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 3.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.263 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKM510H29 |
| Unitate de măsura | Pce |





