Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKM, cu piston metalic la capăt, 1NÎ+1 ND, acțiune instantanee, 1/2NPT
776,00 Lei
641,32 Lei
în stoc
SKU
XCKM110H7
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKM, metal end plunger, 1NC+1 NO, snap action, 1/2NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKM |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Metalic |
| Material corp | Zamac |
| Mod fixare | Prin corp |
| Mișcarea capului de comandă | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic cu revenire pe arc |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 3 intrări filetate pentru etupă cablu 1/2" NPT |
| Tip și compoziție contact | 1 NÎ + 1 NO |
| Operare contact | Acțiune instantanee |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conectare electrică | Borne cu șurub, capacitate de strângere: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Forma izolației contactelor | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Precizie repetare | 0.05 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr.1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 0.32 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 0.64 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 1.46 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.245 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 0.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 0.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.245 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKM110H7 |
| Unitate de măsura | Pce |





