Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKL, palpator metalic la capăt, 1NÎ+1 ND, acțiune bruscă, 1/2NPT
343,00 Lei
283,47 Lei
în stoc
SKU
XCKL110H7
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKL, metal end plunger, 1NC+1 NO, snap action, 1/2NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Standard format |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKL |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap cu plunjer |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Mod de fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap de acționare | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic cu revenire prin arc |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru presostaț cablu 1/2" NPT |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Funcționare contact | Acțiune bruscă |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-cllemă, capacitate de strângere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Precizie de repetabilitate | 0,05 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f = 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasă de protecție la șocuri electrice | Class I conform IEC 61140, class I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
| Certificări produs | CSA UL |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 14.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 3.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.244 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 32 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Înălțime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 8.039 KILOGRAM |
| Lățime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.255 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKL110H7 |
| Unitate de măsura | Pce |





