Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKL, piston metalic la capăt, 1NÎ+1 ND, acționare prin salt, Presetup cablu
368,00 Lei
304,13 Lei
în stoc
SKU
XCKL110
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKL, metal end plunger, 1NC+1 NO, snap action, Cable gland
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKL |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcarea capului de acționare | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic cu retur arc |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare clemă cablu metalic, diametru exterior cablu: 6-13,5 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Operație contact | Acțiune cu declic |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate prindere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A |
| Precizie repetabilitate | 0,05 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de operare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
| Certificări produs | CSA UL |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 14.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.262 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 15 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Număr unități în pachet 3 | 30 |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.123 KILOGRAM |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKL110 |
| Unitate de măsura | Pce |





