Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, XC Standard, XCKJ, piston metalic, 1NÎ+1 NO, decuplare lentă, M20
391,00 Lei
323,14 Lei
în stoc
SKU
XCKJ561H29
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, XC Standard, XCKJ, metal end plunger, 1NC+1 NO, slow break, M20
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitator de cursă XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKJ |
| Design senzor | Forma B conform CENELEC EN 50041 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de acționare | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic cu arc de readucere |
| Tip de apropiere | Apropiere verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord M20 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Funcționare contacte | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Forma izolație contacte | Zb |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizia de repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK07 conform IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TH |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 12.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.426 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 10 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.448 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKJ561H29 |
| Unitate de măsura | Pce |





