Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XCKJ161H7 - Limitator de cursă, XC Standard, XCKJ, piston final metalic, 1NÎ+1 NA, acţiune rapidă, 1/2NPT
378,00 Lei
312,40 Lei
în stoc
SKU
XCKJ161H7
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, XC Standard, XCKJ, metal end plunger, 1NC+1 NO, snap action, 1/2NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitator de cursă XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKJ |
| Design senzor | Forma B conform CENELEC EN 50041 |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip cap | Cap cu plunjer |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de operare | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic cu retur prin arc |
| Tip de apropiere | Apropiere verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare fileată pentru racord cablu 1/2" NPT |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune cu declanșare |
Complementar
| Activ contact | La capăt |
|---|---|
| Formă izolație contacte | Zb |
| Conectare electrică | Borne cu clemă, capacitate de prindere: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0.1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp de 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK07 conform IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TH |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.43 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 3.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 11.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.5 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKJ161H7 |
| Unitate de măsura | Pce |





