Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XCKJ1161H29 - Limitator de cursă, XC Standard, XCKJ, piston metalic, 1C/O, acțiune instantanee, M20
511,00 Lei
422,31 Lei
în stoc
SKU
XCKJ1161H29
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, XC Standard, XCKJ, metal end plunger, 1C/O, snap action, M20
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKJ |
| Design senzor | Forma B în conformitate cu CENELEC EN 50041 |
| Tip carcasă | Carcasă cu conector |
| Tip cap | Cap cu piston |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de acționare | Liniară |
| Tip operator | Piston metalic cu revenire prin arc |
| Tip de apropiere | Apropiere verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clemă cablu M20 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 C/O |
| Operare contact | Acțiune cu decuplare bruscă |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Formă izolație contacte | Za |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de prindere: 1 x 0,75...2 x 1,5 mm² |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Acuratețe repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (11-12)NÎ (13-14)NO |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK07 în conformitate cu IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Clasa I în conformitate cu IEC 61140, clasa I în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TH |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul unităților în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 6.9 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.47 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Numărul unităților în ambalaj 2 | 9 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4.455 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKJ1161H29 |
| Unitate de măsura | Pce |





