Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XCKJ1161 - Limitator de cursă, XC Standard, XCKJ, piston terminal metalic, 1C/O, acțiune bruscă, Pg13
497,00 Lei
410,74 Lei
în stoc
SKU
XCKJ1161
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, XC Standard, XCKJ, metal end plunger, 1C/O, snap action, Pg13
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKJ |
| Design senzor | Form B conformă cu CENELEC EN 50041 |
| Tip corp | Corp tip plug-in |
| Tip cap | Cap cu piston |
| Material | Metalic |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Pe corp |
| Mișcarea capului de comandă | Liniară |
| Tip operator | Piston metalic cu revenire prin arc |
| Tip de abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clemă cablu Pg 13.5, diametru exterior cablu: 9-12 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 C/O |
| Operare contacte | Acțiune bruscă |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Formă izolare contacte | Zb |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă filetată, capacitate strângere: 1 x 0,75...2 x 1,5 mm² |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie de repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (11-12)NÎ (13-14)NO |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK07 conform IEC 62262 |
| Categoria de supratensiune | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TH |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.461 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 18 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 8.498 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 12.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 6.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.461 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKJ1161 |
| Unitate de măsura | Pce |





