Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XCKJ115H7 - Limitator de cursă, XC Standard, 600 VAC 10 amp XCKJ +opțiuni
608,00 Lei
502,48 Lei
în stoc
SKU
XCKJ115H7
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, XC Standard, 600 VAC 10 amp XCKJ +options
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Standard format |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKJ |
| Design senzor | Form B conforming to CENELEC EN 50041 |
| Tip corp | Corp cu conector |
| Tip cap | Cap cu plunjer |
| Material | Metalic |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | După corp |
| Mișcarea capului de comandă | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic cu revenire prin arc |
| Tip de apropiere | Apropiere verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord cablu 1/2" NPT |
| Tip și compoziție contacte | 1 C/O |
| Operare contact | Acțiune instantanee |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Forma de izolare contacte | Zb |
| Conectare electrică | Borne cu clemă de strângere, capacitate de fixare: 1 x 0.75...2 x 1.5 mm² |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie repetabilitate | 0.1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (11-12)NÎ (13-14)NO |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK07 conforming to IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Class I conforming to IEC 61140, class I conforming to NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TH |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.3 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 3.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 11.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.31 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKJ115H7 |
| Unitate de măsura | Pce |





