Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzor TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, XC Standard, corp cu ştecăr, cap piston 1 CO
1.142,00 Lei
943,80 Lei
în stoc
SKU
XCKJ11335
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, XC Standard, plug in body, plunger head 1 CO
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKJ |
| Design senzor | Form B în conformitate cu CENELEC EN 50041 |
| Tip carcasă | Carcasă plug-in |
| Tip cap | Cap cu piston |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de comandă | Liniară |
| Tip operator | Piston metalic cu revenire cu arc |
| Tip apropiere | Apropiere verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord Pg 13.5, diametru exterior cablu: 9-12 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 C/O |
| Funcționare contacte | Acțiune instantanee |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Formă izolare contacte | Zb |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă, capacitate de prindere: 1 x 0,75...2 x 1,5 mm² |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (11-12)NÎ (13-14)NO |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK07 în conformitate cu IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Class I în conformitate cu IEC 61140, class I în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament protector | TH |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 36.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.057 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr de unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 36.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 10 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.057 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKJ11335 |
| Unitate de măsura | Pce |





