Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XCKJ10541A - Limitator de cursă, XC Standard, XCKJ, palpator cilindric din plastic termoplast lungime variabilă, 1NÎ+1 NO, acțiune bruscă, 7/8"
784,00 Lei
647,93 Lei
în stoc
SKU
XCKJ10541A
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, XC Standard, XCKJ, thermoplastic plastic roller lever var. length, 1NC+1 NO, snap, 7/8"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKJ |
| Design senzor | - |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu role cu resort de revenire, material termoplastic, lungime variabilă |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, direcție 1 sau 2 programabilă |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune bruscă |
Complementar
| Acționare comutator | De 30° prin camă |
|---|---|
| Formă izolare contacte | Zb |
| Conexiune electrică | Conector masculin 7/8", 5 pini |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK07 conform IEC 62262 |
| Categorie supratensiune | Class I conform IEC 61140, class I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TH |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 19.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.543 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 18 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 10.229 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKJ10541A |
| Unitate de măsura | Pce |





