Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, lmt 240 V AC, 3 A, metalic, XCKD
310,00 Lei
256,20 Lei
în stoc
SKU
XCKD6118G11
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, lmt 240 V AC, 3 A, metal, XCKD
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Format compact A conform CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcare cap de comandă | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin arc din termoplast |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Șine | 24/40 mm |
|---|---|
| Comandare comutator | Prin cama de 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de strângere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru soclu cablu Pg 11 |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie de repetare | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform anexa A IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform anexa A IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK06 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție la șocuri electrice | Class I conform IEC 61140, Class I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,205 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,43 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | PAL |
| Număr unități în pachet 3 | 672 |
| Înălțime pachet 3 | 101,6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 91,44 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 121,92 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 137,776 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD6118G11 |
| Unitate de măsura | Pce |





