Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, palpator cu rolă Ø 50 mm, 2NÎ + ND, ATEX/IECEx
929,00 Lei
767,77 Lei
în stoc
SKU
XCKD3939P16EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, roller lever Ø 50 mm, 2NC + NO, ATEX/IECEx
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fixat |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Mod de fixare | Pe corp |
| Mișcarea capului de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin arc, rolă din termoplastic diametru 50 mm |
| Acționare comutator | Cu cama de 30° |
| Tip apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub și clemă, capacitate prindere: 1 x 0.34...2 x 0.75 mm² |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 NO |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Funcționare contact | Acțiune cu declic |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material corp | Zamac |
|---|---|
| Material cap | Zamac |
| Desemnare cod contact | B300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 1.5 A conform IEC 60947-5-1, B300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 1.5 A conform IEC 60947-5-1 apendix A, R300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.1 A conform IEC 60947-5-1, R300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.1 A conform IEC 60947-5-1 apendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T85°C Db IP66/67 |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
| Certificări produs | IEC-Ex INE 17.0020X INERIS 04ATEX0014X |
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 14 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.232 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 2 | 1 |
| Înălțime ambalaj 2 | 9 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 9 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 23 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.232 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD3939P16EX |
| Unitate de măsura | Pce |





