Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, pârghie cu rolă, 2NÎ + ND, ATEX/IECEx
646,00 Lei
533,88 Lei
în stoc
SKU
XCKD3918P16EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, roller lever, 2NC + NO, ATEX/IECEx
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Numele seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Compact |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Mod de fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap operațional | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin arc, termoplastică |
| Acționare comutator | De ctre camă 30° |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-clemă, capacitate de fixare: 1 x 0,34...2 x 0,75 mm² |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 ND |
| Forma izolației contactelor | Zb |
| Funcționare contact | Acțiune rapidă |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Zamac |
|---|---|
| Material cap | Zamac |
| Piste | 24/40 mm |
| Desemnare cod contact | B300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 1.5 A conform IEC 60947-5-1, B300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 1.5 A conform IEC 60947-5-1 anexă A, R300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.1 A conform IEC 60947-5-1, R300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.1 A conform IEC 60947-5-1 anexă A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T85°C Db IP66/67 |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Class I conform IEC 61140, class I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
| Certificări produs | IEC-Ex INE 17.0020X INERIS 04ATEX0014X |
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9.7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.262 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 6 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.9 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 10 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 3.097 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD3918P16EX |
| Unitate de măsura | Pce |





