Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, pârghie cu rolă din plastic termoplastic, Orizontală, 1NÎ+1 ND, decuplare lentă, M16
295,00 Lei
243,80 Lei
în stoc
SKU
XCKD2521P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, thermoplastic plastic roller lever plung. Hor, 1NC+1 NO, slow, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Formă compactă E în conformitate cu CENELEC EN 50047 |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap piston |
| Material | Metalic |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe corp |
| Mișcare cap de operare | Liniară |
| Tip operator | Piston cu rolă pârghie cu revenire prin arc din termoplastic |
| Tip abordare | Abordare laterală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NA |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Acționare comutator | Prin camă 30° |
|---|---|
| Conectare electrică | Borne cu șurub, capacitate prindere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru presetupă M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolaţie contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Acuratețe repetare | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 apendicele A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A în conformitate cu IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 apendicele A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr.1 | (13-14)NA (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK06 în conformitate cu IEC 62262 |
| Clasa protecție la șocuri electrice | Clasa I în conformitate cu IEC 61140, clasa I în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.177 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 3.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.8 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 8.013 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 3.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.177 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD2521P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





