Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, pârghie cu rolă din plastic Ø 50 lungime variabilă, 1NC+1 NO, snap, M16
315,00 Lei
260,33 Lei
în stoc
SKU
XCKD2149P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, plastic roller lever Ø 50 var.length, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Cod scurt dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | După corp |
| Mișcare cap operațional | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire pe arc, termoplastic, lungime variabilă, diametru rolă 50 mm |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune instantanee |
Complementar
| Declanșare comutator | Prin camă de 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă cu șurub, capacitate strângere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru niple M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A în conformitate cu IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK06 în conformitate cu IEC 62262 |
| Clasă protecție la șoc electric | Clasa I în conformitate cu IEC 61140, clasa I în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,26 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 5,3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 19,2 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,151 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 30 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 8,486 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD2149P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





