Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, pârghie cu rolă din termoplast, 1NÎ+1 ND, M12
346,00 Lei
285,95 Lei
în stoc
SKU
XCKD2125M12RR
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Formă compactă A conform CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcare cap de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin arc termoplastică |
| Tip de abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune instantanee |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Prin camă 30° |
| Conexiune electrică | Conector mamă M12 |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO n°1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IK | IK06 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție la șoc electric | Class I conform IEC 61140, class I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,212 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 5,1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | BAG |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 4,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 5,1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,212 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD2125M12RR |
| Unitate de măsura | Pce |





