Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE480000 - Termostat de ambient wireless Thalos RF Bianco, alb, alimentat cu baterii
VEMER Thalos RF Bianco - Termostat de ambient wireless
Thalos RF Bianco (VE480000) este un termostat radio touch-screen, montat pe perete, cu funcționare pe baterii. Combinat cu actuatorii la distanță VEMER, permite controlul precis al temperaturii ambientale fără cablare între termostat și sarcină.
De ce un dispozitiv radio?
Dispozitivele RF oferă o flexibilitate excelentă la instalare, în special pentru sisteme existente, deoarece permit activarea și controlul instalațiilor de încălzire și răcire fără cablare. Acest lucru este posibil datorită actuatorilor la distanță, comandați prin semnale radio la 433,92 MHz.
Display și tastatură
Display-ul LCD mare cu iluminare albastră și zona inferioară dedicată tastaturii touch-screen cu două pictograme conferă produsului un aspect elegant și rafinat.
Blocare tastatură
Funcția blocare tastatură cu parolă este utilă, de exemplu, pentru instalări în spații publice, împiedicând persoanele neautorizate să modifice setările.
Actuatori radio compatibili
- RX.16A - actuator radio monocanal, pe șină DIN
- RX1-8A - actuator radio monocanal, pe șină DIN
- RX4-8A - actuator radio cu 4 canale, pe șină DIN
- RX7-5A - actuator radio cu 6 canale, montat pe perete
- RX1-8A P - actuator radio monocanal
Caracteristici principale
- Alimentare: 2 baterii AAA alcaline, 1,5 V (nereîncărcabile)
- Autonomie baterii: 12 luni
- Interval setare temperatură: 2 - 50 °C (antiîngheț 1 - 50 °C)
- Reglare: ON-OFF, proporțională sau tP (pentru valve ThermoPro RF)
- Histerezis: 0,1 - 1 °C
- Moduri: Vară / Iarnă
- Domeniu de măsură: 0 - +50 °C, rezoluție 0,1 °C, precizie 0,5 °C
- Transmisie RF: 433,92 MHz, max -10 dBm
- Releu: 1 contact comutator
- Protecție: IP40
- Clasă ErP IV
- Dimensiuni: 125 x 85 x 26 mm
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE480000 |
| Tip termostat | Electronic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 x 1.5 V AAA alkaline batteries |
| Tipul de contact | 1 changeover (SPDT) |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 - 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C (antifreeze 1 °C) |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | RF 433 MHz |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | Backlit LCD with touch-screen |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 - 50 °C |
| Timp rezervă | 12 months battery autonomy |
| Clasă ErP | IV |





