Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE433900 - Termostat Thalos Nero de perete cu touch-screen, alimentat cu baterii
331,00 Lei
273,55 Lei
în stoc
SKU
VEVE433900
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat electronic alimentat cu baterii, cu tastatură touch-screen, afișaj LCD iluminat albastru și intrare digitală configurabilă. Design elegant negru pentru instalații rezidențiale și în spații publice.
Thalos Nero – Termostat elegant alimentat cu baterii
VEMER Thalos Nero (VE433900) este un termostat electronic de perete cu tastatură touch-screen și alimentare cu baterii, conceput pentru a se integra elegant și armonios în orice mediu.
Afișaj și tastatură
Afișajul LCD mare cu iluminare de fundal albastră și tastatura touch-screen, reprezentată prin două pictograme, conferă produsului un aspect rafinat și elegant.
Intrare digitală configurabilă
Intrarea digitală permite conectarea unei sonde externe de temperatură (X.Temp, cod VN883500) sau a unui dispozitiv capabil să reducă setpoint-ul cu 3 °C.
Blocare tastatură cu parolă
Funcția de blocare a tastaturii cu parolă este utilă pentru instalațiile în spațiile publice, împiedicând persoanele neautorizate să modifice setările.
Caracteristici tehnice principale
- Alimentare: 2 × baterii AAA alcaline, 1,5 V (autonomie 12 luni)
- Interval de reglare temperatură: 2 ÷ 50 °C
- Setare antiîngheț: 1 ÷ 50 °C
- Reglaj: ON-OFF, histerezis 0,1 ÷ 1 °C
- Moduri de funcționare: Vară / Iarnă
- Interval de măsurare: 0 ÷ 40 °C, rezoluție 0,1 °C, precizie 0,5 °C
- 1 ieșire releu, 5 A @ 250 Vac, comutare
- Afișaj LCD iluminat, comandă touch-screen
- Grad de protecție: IP40
- Clasă ErP IV
- Dimensiuni: 125 × 85 × 26 mm
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE433900 |
| Tip termostat | Electronic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 x AAA 1.5 V alkaline batteries |
| Tipul de contact | Changeover (heat exchange) |
| Curent alternativ | 5 A @ 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă + externă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | Backlit LCD |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 12 months battery autonomy |
| Clasă ErP | IV |





