Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE757400 - Termostat electronic de cameră Olympo Nero cu alimentare pe baterii
217,00 Lei
179,34 Lei
în stoc
SKU
VEVE757400
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat electronic de cameră montat pe perete, cu reglaj prin buton rotativ, alimentare pe baterii, IP40, intrare digitală configurabilă.
Termostatul VEMER Olympo Nero VE757400 este un dispozitiv electronic montat pe perete, conceput pentru reglarea temperaturii în instalațiile de încălzire sau răcire din spații rezidențiale și comerciale. Alimentat prin 2 baterii AAA alcaline cu o autonomie de până la 12 luni, oferă un design simplu și practic, cu un buton rotativ pentru setarea temperaturii și un selector pentru modul de funcționare (încălzire sau răcire).
Dispozitivul include o intrare digitală configurabilă, care permite conectarea unei sonde externe (X.Temp VN883500) sau a unui dispozitiv pentru reducerea setpoint-ului cu 3 °C. Sistemul brevetat de limitare a setpoint-ului previne modificările neautorizate, fiind ideal pentru instalații în spații publice.
- Alimentare: 2 baterii AAA 1,5 V alcaline
- Autonomie baterii: 12 luni
- Interval de reglare temperatură: 5 - 35 °C
- Antiîngheț: fix la 2 °C
- Histerezis: 0,3 °C (fix)
- Moduri de funcționare: Vară / Iarnă
- Ieșire releu: 5 A @ 250 V c.a., contact comutator
- Intrare digitală pentru sondă externă sau reducere setpoint
- Grad de protecție: IP40
- Clasă ErP: IV
- Dimensiuni: 85 x 125 x 33 mm
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE757400 |
| Tip termostat | Electronic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 x AAA 1.5 V |
| Tipul de contact | Changeover (SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A @ 250 V AC |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă + externă |
| Histerezis | 0.3 °C (fixed) |
| Temperatura minimă | 5 °C |
| Temperatura maximă | 35 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | No display |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 12 months battery life |
| Clasă ErP | IV |





