Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE757800 - Termostat electronic Olympo LCD Nero
Termostatul VEMER Olympo LCD Nero este un termostat electronic de perete conceput pentru a regla temperatura sistemelor de încălzire sau răcire dintr-o anumită încăpere. Combină estetica elegantă cu funcționalitatea practică, fiind potrivit atât pentru instalații rezidențiale, cât și comerciale.
Dispozitivul dispune de un buton rotativ convenabil pentru setarea ușoară a temperaturii dorite și de un selector pentru alegerea modului de funcționare între încălzire (iarnă) și răcire (vară). Display-ul LCD afișează temperatura măsurată a camerei împreună cu valoarea setpoint-ului.
Un sistem patentat de limitare a setpoint-ului împiedică utilizatorii neautorizați să modifice temperatura, fiind ideal pentru locuri publice. Termostatul funcționează cu 2 baterii alcaline AAA, cu o autonomie de până la 12 luni.
- Interval de setare temperatură: 5 ÷ 35 °C
- Funcție antiîngheț: 2 °C (fix)
- Histerezis: 0,3 °C (fix)
- Capacitate releu: 5 A la 250 V c.a.
- Grad de protecție: IP40
- Clasă ErP IV
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE757800 |
| Tip termostat | Electronic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 x AAA 1.5 V alkaline batteries |
| Tipul de contact | Changeover (SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A at 250 V AC |
| Număr de ieșiri | 1 relay |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.3 °C (fixed) |
| Temperatura minimă | 5 °C |
| Temperatura maximă | 35 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 12 months battery autonomy |
| Clasă ErP | IV |





