Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE757600 - Termostat electronic de perete Olympo 230 Nero 230 Vac
188,00 Lei
155,37 Lei
în stoc
SKU
VEVE757600
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat electronic de perete VEMER Olympo 230 Nero cu alimentare 230 Vac, reglare temperatură prin buton rotativ 5-35 °C, selector vară/iarnă și sistem brevetat de limitare a setpoint-ului.
VEMER Olympo 230 Nero este un termostat electronic de perete alimentat la 230 Vac, conceput pentru reglarea temperaturii sistemelor de încălzire sau răcire în medii rezidențiale și publice.
Dispozitivul se remarcă prin simplitate și practicitate, fiind dotat cu un buton rotativ comod pentru setarea temperaturii dorite și un selector pentru alegerea modului de funcționare (încălzire sau răcire).
- Alimentare: 230 Vac (-15% ÷ +10%), 50/60 Hz
- Interval de reglare a temperaturii: 5 ÷ 35 °C
- Funcție antiîngheț: 2 °C (fix)
- Reglare ON-OFF sau proporțională
- Histerezis fix: 0,3 °C
- Moduri de funcționare: Vară / Iarnă
- Precizia măsurării temperaturii: 0,5 °C
- Sistem brevetat de limitare a setpoint-ului pentru instalații publice
- Ieșire releu: 1 contact comutator, 5 A @ 250 Vac
- Grad de protecție: IP40
- Clasă ErP: IV
- Dimensiuni: 85 x 125 x 33 mm
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE757600 |
| Tip termostat | Electronic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac (-15% ÷ +10%) |
| Frecvența de alimentare | 50/60 Hz |
| Tipul de contact | Changeover (SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A @ 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.3 °C (fixed) |
| Temperatura minimă | 5 °C |
| Temperatura maximă | 35 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | No display |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Clasă ErP | IV |





