Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE427100 - Termostat programabil de perete Mithos RF Bianco cu radiofrecvență și programare săptămânală
334,00 Lei
276,03 Lei
în stoc
SKU
VEVE427100
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat VEMER Mithos RF Bianco de perete, programabil săptămânal, cu radiofrecvență 433,92 MHz, alimentat cu baterie, tastatură ascunsă și afișaj LCD pentru control wireless al încălzirii/răcirii.
VEMER Mithos RF Bianco este un termostat programabil de perete cu radiofrecvență și programare săptămânală, conceput pentru controlul wireless al sistemelor de încălzire și răcire prin intermediul actuatorilor la distanță Vemer.
Funcționarea pe radiofrecvență la 433,92 MHz oferă flexibilitate în instalare, mai ales în sistemele existente, eliminând necesitatea cablării între termostat și sarcina de încălzire/răcire.
- Montaj pe perete, finisaj alb
- Programare săptămânală cu rezoluție de 1 oră
- Interval de reglare manuală și automată a temperaturii 2 ÷ 35 °C
- Funcție antiîngheț (OFF, 1 ÷ 10 °C)
- Moduri de funcționare Vară / Iarnă
- Reglare ON-OFF, proporțională sau tP (compatibil cu valvele ThermoPro RF)
- Diferențial / histerezis 0,1 ÷ 1 °C
- Afișaj LCD, rezoluție temperatură 0,1 °C, precizie 0,5 °C
- Tastatură ascunsă sub clapetă cu blocare prin parolă
- Alimentare cu 1 baterie AA alcalină, autonomie până la 24 de luni
- Transmisie RF 433,92 MHz, putere maximă -10 dBm
- Grad de protecție IP40
- Dimensiuni: 132 x 95 x 26 mm
Compatibil cu actuatorii RF Vemer: RX.16A, RX1-8A, RX4-8A, RX7-5A și RX1-8A P. Disponibil și ca pachet SET MITHOS RF BIANCO care include actuatorul RX.16A.
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE427100 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | Baterii AA |
| Tensiune de alimentare | 1.5 V (1 x AA alkaline battery) |
| Tipul de contact | Relay (on remote actuator) |
| Curent alternativ | 5 A @ 250 Vac (via remote actuator) |
| Număr de ieșiri | 1 (RF) |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 35 °C |
| Conectivitate | RF 433 MHz |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 1 minute |





