Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE023800 - Termostat mecanic de perete Klima SW cu membrană cu gaz
104,00 Lei
85,95 Lei
în stoc
SKU
VEVE023800
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat mecanic de perete cu membrană cu gaz și buton rotativ, comutator vară/iarnă, pentru sisteme de încălzire sau răcire.
VEMER Klima SW este un termostat mecanic de perete cu membrană cu gaz și buton rotativ frontal, conceput pentru reglarea temperaturii în sistemele de încălzire sau răcire. Echipat cu un comutator vară/iarnă, este potrivit pentru aplicații sezoniere.
Mod de funcționare
Tehnologia cu expansiune a gazului încălzește un gaz conținut într-o membrană: pe măsură ce gazul se dilată, presiunea rezultată acționează un contact electric care pornește sau oprește sistemul de încălzire sau răcire în funcție de temperatura setată cu butonul.
Caracteristici principale
- Funcționare mecanică cu membrană cu gaz
- Buton rotativ frontal pentru setarea ușoară a temperaturii (5 ÷ 30 °C)
- Comutator selector Vară/Iarnă
- Funcție de limitare a intervalului de setare (ideal pentru spații publice)
- Diferențial/Histerezis Δ 1,3 °C (± 0,2 °C)
- Capacitate releu 10(1,5) A la 250 Vac
- Grad de protecție IP20
- Clasa ErP I
Dimensiuni
82,9 × 76,5 × 30,9 mm
Notă: la instalarea la altitudini de peste 1000 m deasupra nivelului mării, valorile de calibrare nu sunt garantate.
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE023800 |
| Tip termostat | Mecanic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Curent alternativ | 10(1.5) A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | Δ 1.3 °C (± 0.2 °C) |
| Temperatura minimă | 5 °C |
| Temperatura maximă | 30 °C |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | No display |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP20 |
| Clasă ErP | I |





